Dzisiaj (27.10.2021 r.) wzięliśmy udział w pokazach popularnonaukowych zorganizowanych przez Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie. Wydarzenie odbyło się pod nazwą „Fascynująca Fizyka", które zorganizowane było w formie transmisji na żywo.
Pokazy te realizowane są w ramach projektu "Fizyka kluczem do zrozumienia świata", który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

Podczas pokazów uczestnicy mogli zobaczyć doświadczenia, które zadziwiają i ciekawią wszystkich. Prowadzący (dr Dominika Kuźma, dr inż. Mateusz Schabikowski oraz doktoranci IFJ PAN) opowiedzieli o szeregu zjawisk fizycznych: począwszy od prawa Bernoulliego, poprzez  zagadnienie próżni, a skończywszy na prostych efektach kwantowych. Zajęcia cechowały się dużą interakcją z publicznością (dla aktywnych czekały nagrody). Podczas pokazów został również przeprowadzony quiz z nagrodami.

 Tekst  i zdjęcia p. M. Giełczyńska